venturelli.com art-blesk.com Chacott for professionals Реклама на сайте
Художественная гимнастика для Вас
Главная | Форум | Поддержать сайт | Регистрация | Вход
Четверг, 08.12.2016, 05:08
Приветствую Вас Гость | RSS
rsg-shop.com allfordance.com
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Страница 1 из 41234»
Форум » Художественная гимнастика » Соревнования! События! Результаты! » «London Cup 2011», 5-6.11.2011, Лондон (Англия)
«London Cup 2011», 5-6.11.2011, Лондон (Англия)
RG4UДата: Понедельник, 17.10.2011, 13:00 | Сообщение # 1
Группа: Администраторы
Сообщений: 2527
Статус: Offline
Open International/National Rhythmic
Gymnastics Championship

«London Cup 2011»
ENGLAND
5-6th of November, 2011




Плейлист с видео от RG4UWorld


Фотоальбом CК «Гармония-Элит» (Киев, Украина)




Смотреть результаты ...
art-blesk.com pastorelliolympic.ru
RG4UДата: Понедельник, 17.10.2011, 13:02 | Сообщение # 2
Группа: Администраторы
Сообщений: 2527
Статус: Offline
Предварительный список

Участники London Cup 2011

1. Грация- Латвия
2. GK Olimp- Bosnia and Herzegovina
3. ДЮСШ 2- Санкт-Петербург
4. Escarcena Ritmica Estepona- Spain
5. Ritmica- Malta
6. London Sport Academy- London
7. Alexandria SC- Egypt
8. Castle RG- Northen Ireland
9. GRS Ecole- Luxembourg
10. Biatystok- Poland
11. Ника- Люберцы
12. С.Бубка- Донецк
13. Adelia- Germany
14. Спорт Школа- Литва
15. SG Legia- Poland
16. Ужгород
17. ALE RAANANA- ISRAEL
18. Harmony-Elite- UKR
19. Vera Shimanskaya- Moscow
20. Liga-Kond- Dnepropetrovsk
21. JANIKA- Estonia
22. Спорт Школа 74- Moscow
23. CK Nord- Estonia. Tallinn
24. Macaby Bney-Aish- Israel
25. Varesina- Italy
26. Montpellier GRS- France
RubashkaДата: Понедельник, 17.10.2011, 17:37 | Сообщение # 3
Группа: Проверенные
Сообщений: 33
Статус: Offline
а что это за соревнования ?))))
UA
RG4UДата: Понедельник, 17.10.2011, 17:52 | Сообщение # 4
Группа: Администраторы
Сообщений: 2527
Статус: Offline
Соревнования проводит Лондонская Спортивная Академия


Quote
Здравствуйте.

Наша Спортивная Академия планирует провести открытые международные соревнования в начале ноября в Лондоне.

Если вас это интересует и вы хотели бы принять участие в этих соревнованиях, дайте нам знать londonsportacademy@yahoo.co.uk

С уважением...


Но прием заявок скорее всего окончен
RG4UДата: Понедельник, 17.10.2011, 19:15 | Сообщение # 5
Группа: Администраторы
Сообщений: 2527
Статус: Offline
INVITATION

Dear Friends,
We have a great pleasure, in inviting your club to participate in our
Open International/National Rhythmic Gymnastics Championship
“London Cup 2011”

Organizers: London Sport Academy
Kristina Ondon

Place of competition: Sarah Bonnell School
Deanery Road
Stratford
E15 4 LP (postcode)
LONDON

Delegation: 1 coach and 1 qualified judge obligatory, unlimited number
of gymnasts. Clubs who enter more than 5 gymnasts must
provide 2 judges.
If you don’t have qualified judge- charge £50

Accommodation: www.stratfordhotels.co.uk
www.laterooms.com
www.hiexpressstratford.co.uk
www.ibishotel.com
www.vikinghotel-london.co.uk

Entries: £35 (UK pounds) per gymnast.


Sheets: Must be submitted via email to
londonsportacademy@yahoo.co.uk before 20 October 2011.
Please, write category, Date of Birth, Country and Club Name
on your sheets.

Insurance: Organization is not responsible for any liability in case
of accident; therefore all participants are advised to
look for and provide adequate insurance cover.

Transport from Airport to competition hall : Please inform us day and
time and airport you are arriving at and we will send you
travel details.

Music/Cds: Please submit your music CDs on arrival for sorting.

Visa: Please check in time if your delegation needs a visa for the
entry to London, UK


Technical Program

*Category B ((Kids who are training less then 10 hours a week)


AgeApparatusRegulations
Gymnasts born in 2004-2005 Free routine 8 Dif
Gymnasts born in 2003 Free routine 8 Dif
Gymnasts born in 2002 Free routine 8 Dif
Gymnasts born in 2001 Free routine + one any 8 Dif
Gymnasts born in 2000 Free routine + one any 9 Dif
Gymnasts born in 1999 Free routine + one any 9 Dif
Gymnasts born in 1998 2 any 10 Dif
Gymnasts born in 1997 2 any 10 Dif
Gymnasts born in 1996 2 any 10 Dif
Gymnasts born in 1995 or older 3 any FIG


*Category B ((Kids who are training more then 10 hours a week)



AgeApparatusRegulations
Gymnasts born in 2004-2005 Free routine 9 Dif
Gymnasts born in 2003 Free routine 9 Dif
Gymnasts born in 2002 Free routine 9 Dif
Gymnasts born in 2001 Free routine + one any 10 Dif
Gymnasts born in 2000 Free routine + one any 10 Dif
Gymnasts born in 1999 Free routine + one any 10 Dif
Gymnasts born in 1998 2 any 10 Dif
Gymnasts born in 1997 2 any 10 Dif
Gymnasts born in 1996 2 any 10 Dif
Gymnasts born in 1995 or older 3 any FIG


Any questions, please contact us
+447595744628 or +442085501447
londonsportacademy@yahoo.co.uk
RG4UДата: Пятница, 28.10.2011, 19:17 | Сообщение # 6
Группа: Администраторы
Сообщений: 2527
Статус: Offline
Предварительные стартовые протоколы

Category B

2006, 2005, 2004

1. Evelina Litosha GRACIJA Latvija 2005
2. Петрякова Елизавета DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2005
3. Yana Ashmenska GRACIJA Latvija 2005
4. Дмитриева Ульяна DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2005
5. Володько Александра DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2005
6. ALEKSANDRA SACHAROVA-DRAME LSA LONDON 2005
7. Гаматина Александра DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2005
8. ANASTASIA KARTUSHINA LSA LONDON2005
9. Морева Любовь DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2005
10. Carmen Martin Escarcena Ritmica Estepona Spain 2005
11. WARKE LEAH Castle RG Club Northern Ireland2005
12. MILDA LEPAITE LSA LONDON 2005
13. Lara Britton RITMICA Malta 2005
14. Hana Kahriman G.K."Olimp" Bosnia and Herzegovina 2005
15. Sivozhelezova Sofiya LUBERTCI RUSSIA 2005
16. Lama Mohamed Abdel Kader Alexandria Sporting Club Egypt2005
17. Гразион Мария DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2005
18. HELIN POLAT LSA LONDON 2005
19. Nikola Ivanauska GRACIJA Latvija 2005
20. AGNESSA PAVLOVA LSA LONDON 2005
21. DULTSEVA DARYA Castle RG Club Northern Ireland 2005
22. Ella Joy Zammit RITMICA Malta 2005
23. Tsoneva Katrin Ecole GRS LUXEMBOURG2005

2003

24. Laura Griba GRACIJA Latvija 2003
25. ADRIANA GILCHENKO LSA2003
26. Daria Cassar RITMICA Malta 2003
27. Dima Mohamed Abdel Kader Alexandria Sporting Club Egypt2003
28. Dworecka Nikola Poland, Białystok2003
29. Hana Šišić G.K."Olimp" Bosnia and Herzegovina 2003
30. ARINA PAVLOVA LSA2003
31. Jana Nader Abbas Alexandria Sporting Club Egypt 2003
32. KATARINA HUNTER LSA 2003
33. Chekmareva Ekaterina LUBERTCI RUSSIA 2003
34. Szczygieł Anna Poland, Białystok 2003
35. ANASTASIA TORUBAROVA LSA2003
36. Хавронова Ада DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2003
37. Iampolskaia Elizaveta 2003 GRS LUXEMBOURG
38. MILANA HATICE HAZAR LSA 2003
39. Linardaki Khristina GRS LUXEMBOURG

2002

40. Selma Memišević G.K."Olimp" Bosnia and Herzegovina 2002
41. Davudova Inna LUBERTCI RUSSIA 2002
42. Annika Helimets JANIKA ESTONIA2002
43. Monika Lazorova RITMICA Malta2002
44. Vilija Tutkute Sports school Lithuania 2002
45. Shannah Brincat RITMICA Malta2002
46. Lopatina Yelyzaveta S.BUBKA UKR DONETSK2002
47. LAURA VORONKOVA LSA2002
48. Rozhok Sofya LUBERTCI RUSSIA2002
49. Rugile Bieliauskaite Sports school Lithuania2002
50. Dominika kozyczkowska Poland 2002
51. Alex Britton RITMICA Malta2002
52. Vincent Selma 2002 Ecole GRS LUXEMBOURG
53. JESSICA SILINSKAITE LSA 2002
54. Thomas Eleni Ecole GRS LUXEMBOURG2002
55. Anna szczygiel SG LEGIA Poland 2002
56. Scroeder Sophie Ecole GRS LUXEMBOURG2002

2001

57. Hana Helmy ElSouda Alexandria Sporting Club Egypt 2001
58. Emma Luise Heim GERMANY 2001
59. Погоняйло Елизавета DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2001
60. Mai Hichame Abd El Aziz Alexandria Sporting Club Egypt 2001
61. SOPHIE CARSON Castle RG Club Northern Ireland 2001
62. Violeta Luksha GRACIJA Latvija 2001
63. Martyna Koncewicz Poland 2001
64. Maria Teresa Martin Escarcena Ritmica Estepona Spain 2001
65. Minosiants Anzelika S.BUBKA UKR DONETSK 2001
66. VANESSA DOBROVOLSKAYTE LSA 2001
67. Jana Yasser Hosni Alexandria Sporting Club Egypt 2001
68. Claudia Wallace Urbaneja Ritmica Estepona Spain 2001

57. Hana Helmy ElSouda Alexandria Sporting Club Egypt 2001
58. Emma Luise Heim GERMANY 2001
59. Погоняйло Елизавета DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2001
60. Mai Hichame Abd El Aziz Alexandria Sporting Club Egypt 2001
61. SOPHIE CARSON Castle RG Club Northern Ireland 2001
62. Violeta Luksha GRACIJA Latvija 2001
63. Martyna Koncewicz Poland 2001
64. Maria Teresa Martin Escarcena Ritmica Estepona Spain 2001
65. Minosiants Anzelika S.BUBKA UKR DONETSK 2001
66. VANESSA DOBROVOLSKAYTE LSA 2001
67. Jana Yasser Hosni Alexandria Sporting Club Egypt 2001
68. Claudia Wallace Urbaneja Ritmica Estepona Spain 2001

2000

69. Bragina Natalya LUBERTCI RUSSIA 2000
70. Laura Ruiz Benitez Ritmica Estepona Spain 2000
71. Lourdes Amigo Barrutia Ritmica Estepona Spain 2000
72. Euphemie Rhodes Ritmica Estepona Spain 2000
73. GODA KOVALENKINAITE LSA 2000
74. Ovcharenko Elizaveta LUBERTCI RUSSIA80 2000
75. VIKTORIA SILINSKAITE LSA 2000
76. Hadzheha Anna UZGOROD UKRAINE 2000
77. ZOHAR LEVANY A.L.E.RAANANA ISRAEL 2000
78. Clarijoy Rabi Aleluya Ritmica Estepona Spain 2000

69. Bragina Natalya LUBERTCI RUSSIA 2000
70. Laura Ruiz Benitez Ritmica Estepona Spain 2000
71. Lourdes Amigo Barrutia Ritmica Estepona Spain 2000
72. Euphemie Rhodes Ritmica Estepona Spain 2000
73. GODA KOVALENKINAITE LSA 2000
74. Ovcharenko Elizaveta LUBERTCI RUSSIA 2000
75. VIKTORIA SILINSKAITE LSA 2000
76. Hadzheha Anna UZGOROD UKRAINE 2000
77. ZOHAR LEVANY A.L.E.RAANANA ISRAEL 2000
78. Clarijoy Rabi Aleluya Ritmica Estepona Spain 2000

1999

79. Арина Флюг DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 1999
80. HELEN ROYTBERG A.L.E.RAANANA ISRAEL 1999
81. Aleksyk Alisa UZGOROD UKRAINE 1999
82. EDEN MCALLISTER Castle RG Club Northern Ireland 1999
83. Lucia Balbuena Valdes Ritmica Estepona Spain 1999
84. Кабакова Екатерина DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 1999
85. Lucia Balbuena Valdes Ritmica Estepona Spain 1999
86. SABINA KASYMALIEVA LSA 1999
87. Nesterchuk Anastasiya UZGOROD UKRAINE 1999
88. Ruta Kriukaite Sports school Lithuania 1999
89. Claudia Marchionni Díaz Ritmica Estepona Spain 1999
90. KHANINA VALERIYA S.BUBKA UKR DONETSK 1999

79. Арина Флюг DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 1999
80. HELEN ROYTBERG A.L.E.RAANANA ISRAEL 1999
81. Aleksyk Alisa UZGOROD UKRAINE 1999
82. EDEN MCALLISTER Castle RG Club Northern Ireland 1999
83. Lucia Balbuena Valdes Ritmica Estepona Spain 1999
84. Кабакова Екатерина DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 1999
85. Lucia Balbuena Valdes Ritmica Estepona Spain 1999
86. SABINA KASYMALIEVA LSA 1999
87. Nesterchuk Anastasiya UZGOROD UKRAINE 1999
88. Ruta Kriukaite Sports school Lithuania 1999
89. Claudia Marchionni Díaz Ritmica Estepona Spain 1999
90. KHANINA VALERIYA S.BUBKA UKR DONETSK 1999

1998

91. Попова Екатерина DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 1998
92. DARYA GUSAROVA LSA 1998
93. GOLINA DIANA S.BUBKA UKR DONETSK 1998
94. Maria Amdur GERMANY 1998
95. RAAYAN BADI LSA 1998
96. Anna Huwa Germany 1998
97. Rasa Labunskaite Sports school Lithuania 1998

91. Попова Екатерина DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 1998
92. DARYA GUSAROVA LSA 1998
93. GOLINA DIANA S.BUBKA UKR DONETSK 1998
94. Maria Amdur GERMANY 1998
95. RAAYAN BADI LSA 1998
96. Anna Huwa Germany 1998
97. Rasa Labunskaite Sports school Lithuania 1998

1997

98. Aleksandra Bardeckaja RITMICA Malta 1997
99. Matgarita Franz Germany 1997
100. SEYHAN KAZIN LSA 1997
101. Matgarita Franz Germany 1997

98. Aleksandra Bardeckaja RITMICA Malta 1997
99. Matgarita Franz Germany 1997
100. SEYHAN KAZIN LSA 1997
101. Matgarita Franz Germany 1997

1996

102. Yessica May Whitehead Ritmica Estepona Spain 1996
103. Julia Lawrik GERMANY 1996
104. ALEKSANDRA KISHCHENKO LSA 1996
105. Beatrix Schenke GERMANY 1996
106. KAMIL MINKELYTE LSA 1996
107. Sokołowska Krystyna Poland, Białystok 1996

102. Yessica May Whitehead Ritmica Estepona Spain 1996
103. Julia Lawrik GERMANY 1996
104. ALEKSANDRA KISHCHENKO LSA 1996
105. Beatrix Schenke GERMANY 1996
106. KAMIL MINKELYTE LSA 1996
107. Sokołowska Krystyna Poland, Białystok 1996

1995+

108. Stefanie Frank GERMANY 1995+
109. Alexandra Lobanow GERMAN 1995+
110. Christina Frank GERMANY 1995+
111. Auguste Riklikaite Sports school Lithuania 1995+
112. ANASTASIA HARROLD LSA 1995+
108. Stefanie Frank GERMANY 1995+
109. Alexandra Lobanow GERMANY 1995+
110. Christina Frank GERMANY 1995+
111. Auguste Riklikaite Sports school Lithuania 1995+
112. ANASTASIA HARROLD LSA 1995+

108. Stefanie Frank GERMANY 1995+
109. Alexandra Lobanow GERMAN 1995+
110. Christina Frank GERMANY 1995+
111. Auguste Riklikaite Sports school Lithuania 1995+
112. ANASTASIA HARROLD LSA 1995+
RG4UДата: Пятница, 28.10.2011, 22:24 | Сообщение # 7
Группа: Администраторы
Сообщений: 2527
Статус: Offline
Предварительные стартовые протоколы
LEVEL A

2006, 2005, 2004


113. Ermina Jašarević 2004 G.K."Olimp" Bosnia and Herzegovina 2005
114. Sofiya Samokhina 05 VERA MOSCOW 2005
115. Грудинская Екатерина 2004 DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2005
116. Viktoriya Denysenko 2004 SC "Harmony-Elite" UKRAINE 2005
117. Jemma Ahmet ElKalza Alexandria Sporting Club Egypt 2005
118. Беленко Анна 2004 DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2005
119. Eva Kimakovich VERA MOSCOW 2005
120. Константинова Евгения 2005 DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2005
121. Diana Punt Castle RG Northern Ireland 2005

2003

122. Павловская Апполинария 2003 DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2003
123. Ksenia Lyubimova VERA MOSCOW 2003
124. Казадаева Мария 2003 DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2003
125. Chupanova Zalina 2003 LUBERTCI RUSSIA 2003
126. Milana Tolkacheva VERA MOSCOW 2003
127. Чурилова Наталья 2003 DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2003
128. Victoria Põllumäe (2003) JANIKA ESTONIA 2003
129. Sara Bejdić G.K."Olimp" Bosnia and Herzegovina 2003

2002

130. Sivozhelezova Anastasia LUBERTCI RUSSIA 2002
131. Karina Pinajeva JANIKA ESTONIA 2002
132. Carmeli Reiska SK Nord .Tallinn .Estonia 2002
133. Nikola Dworecka Poland 2002
-134. Daryna Kostyna "Harmony-Elite" UKRAINE 2002
135. BUDZ RUSLANA S.BUBKA UKR DONETSK 2002
136. ZHAMALETDINOVA DILYARA Sport School 74 MOSCOW 2002
137. Elina Lang GERMANY2002

2001

138. Nour Mohamed ElSawi Alexandria Sporting Club Egypt 2001
139. Maria Teresa Martin Escarcena Club Gimnasia Ritmica Estepona SPAIN 2001
140. Marfina Anna LUBERTCI RUSSIA 2001
141. YURYEVA MARGARITA Sport School 74 MOSCOW 2001
142. Ksana Petrov Macaby Bney-Aish ISRAEL 2001
143. Claudia Wallace Urbaneja Club Gimnasia Ritmica Estepona SPAIN1 2001
144. Nancy Ebrahim AbouZeid Alexandria Sporting Club Egypt 2001
145. Viktoria Tsurganova SK Nord .Tallinn .Estonia 2001
146. Anastasia Potemkina VERA MOSCOW 2001
147. Julia Kalembasiak SG Legia Poland 2001
148. Habiba Anis Mohamed Alexandria Sporting Club Egypt 2001
149. Kałębasiak Julia Poland, Białystok 2001
150. Katrin lisa Laius SK Nord .Tallinn .Estonia 2001

138. Nour Mohamed ElSawi Alexandria Sporting Club Egypt 2001
139. Maria Teresa Martin Escarcena Club Gimnasia Ritmica Estepona SPAIN 2001
140. Marfina Anna LUBERTCI RUSSIA 2001
141. YURYEVA MARGARITA Sport School 74 MOSCOW 2001
142. Ksana Petrov Macaby Bney-Aish ISRAEL 2001
143. Claudia Wallace Urbaneja Club Gimnasia Ritmica Estepona SPAIN1 2001
144. Nancy Ebrahim AbouZeid Alexandria Sporting Club Egypt 2001
145. Viktoria Tsurganova SK Nord .Tallinn .Estonia 2001
146. Anastasia Potemkina VERA MOSCOW 2001
147. Julia Kalembasiak SG Legia Poland 2001
148. Habiba Anis Mohamed Alexandria Sporting Club Egypt 2001
149. Kałębasiak Julia Poland, Białystok 2001
150. Katrin lisa Laius SK Nord .Tallinn .Estonia 2001

2000

151. Sitnikova Kristina LUBERTCI RUSSIA 2000
152. Mariya Salnikova "Harmony-Elite" UKRAINE 2000
153. LISA BAUDIN MONTPELLIER GRS FRANCE 2000
154. Elizaveta Botvinovskaya VERA MOSCOW 2000
155. Sitnikova Valeriya LUBERTCI RUSSIA 2000
156. Valeria Trofimov SK Nord .Tallinn .Estonia 2000
157. Scarsella Martina "Varesina" Italy 2000
158. Ekaterina Martynova VERA MOSCOW 2000
159. Ovcharenko Elizaveta LUBERTCI RUSSIA 2000
160. JULIE LIENARD MONTPELLIER GRS FRANCE 2000
161. Zeina Nader Abbas Alexandria Sporting Club Egypt 2000
162. Варфоломеева Екатерина DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2000
163. Vlada Kushnyr"Harmony-Elite" UKRAINE 2000
164. Jogaile Navickaite Sports school Lithuania 2000
165. Adina Kurasov Macaby Bney-Aish ISRAEL 2000
166. Anna- Maria Vukkert SK Nord .Tallinn .Estonia 2000
167. Nicol Sverdlov Macaby Bney-Aish ISRAEL 2000

151. Sitnikova Kristina LUBERTCI RUSSIA 2000
152. Mariya Salnikova "Harmony-Elite" UKRAINE 2000
153. LISA BAUDIN MONTPELLIER GRS FRANCE 2000
154. Elizaveta Botvinovskaya VERA MOSCOW 2000
155. Sitnikova Valeriya LUBERTCI RUSSIA 2000
156. Valeria Trofimov SK Nord .Tallinn .Estonia 2000
157. Scarsella Martina "Varesina" Italy 2000
158. Ekaterina Martynova VERA MOSCOW 2000
159. Ovcharenko Elizaveta LUBERTCI RUSSIA 2000
160. JULIE LIENARD MONTPELLIER GRS FRANCE 2000
161. Zeina Nader Abbas Alexandria Sporting Club Egypt 2000
162. Варфоломеева Екатерина DUSSH2 SANKT-PETERSBURG 2000
163. Vlada Kushnyr"Harmony-Elite" UKRAINE 2000
164. Jogaile Navickaite Sports school Lithuania 2000
165. Adina Kurasov Macaby Bney-Aish ISRAEL 2000
166. Anna- Maria Vukkert SK Nord .Tallinn .Estonia 2000
167. Nicol Sverdlov Macaby Bney-Aish ISRAEL 2000

1999

168. MOSKALENKO KSENIA Sport School 74 MOSCOW 1999
169. Aleksandra Semjonova SK Nord .Tallinn .Estonia 1999
170. Habiba Amnan Mahfouz Alexandria Sporting Club Egypt 1999
171. Dasha Myrgorodska Harmony-Elite" UKRAINE 1999
172. KAMILLE TOMAS MONTPELLIER GRS FRANCE 1999
173. Lopatina Kateryna S.BUBKA UKR DONETSK 1999
174. MARKINA NATALYA S.BUBKA UKR DONETSK 1999

175. GARKAVENKO KRISTINA Sport School 74 MOSCOW 1999
176. Smilte Valasinaite Sports school Lithuania 1999
177. BAR DANENBERG A.L.E.RAANANA ISRAEL 1999
178. CELIA CALLEGARIN MONTPELLIER GRS FRANCE 2000
179. Veronika Zotova SK Nord .Tallinn .Estonia 1999
180. Angelina Weber Germany 1999

168. MOSKALENKO KSENIA Sport School 74 MOSCOW 1999
169. Aleksandra Semjonova SK Nord .Tallinn .Estonia 1999
170. Habiba Amnan Mahfouz Alexandria Sporting Club Egypt 1999
171. Dasha Myrgorodska Harmony-Elite" UKRAINE 1999
172. KAMILLE TOMAS MONTPELLIER GRS FRANCE 1999
173. Lopatina Kateryna S.BUBKA UKR DONETSK 1999
174. MARKINA NATALYA S.BUBKA UKR DONETSK 1999

175. GARKAVENKO KRISTINA Sport School 74 MOSCOW 1999
176. Smilte Valasinaite Sports school Lithuania 1999
177. BAR DANENBERG A.L.E.RAANANA ISRAEL 1999
178. CELIA CALLEGARIN MONTPELLIER GRS FRANCE 2000
179. Veronika Zotova SK Nord .Tallinn .Estonia 1999
180. Angelina Weber Germany 1999

1998

181. Znamenskaya Alisa LUBERTCI RUSSIA 1998
182. Malak Motaz ElSamy Alexandria Sporting Club Egypt 1998
183. Ingel-Kristen Veevo SK Nord .Tallinn .Estonia 1998
184. KOTOVA KATERYNA S.BUBKA UKR DONETSK 1998
185. Carcano Valentina "Varesina" Italy 1998
186. GOLINA DIANA S.BUBKA UKR DONETSK 1998
187. Dariya Mezerdgi Harmony-Elite" UKRAINE 1998
188. MartinaPoplinsky Macaby Bney-Aish ISRAEL 1998
189. Hanna Nader Abbas Alexandria Sporting Club Egypt 1998
190. Aiste Dabkute Sports school Lithuania 1998
191. KANOCHKINA OLEKSANDRA S.BUBKA UKR DONETSK 1998

181. Znamenskaya Alisa LUBERTCI RUSSIA 1998
182. Malak Motaz ElSamy Alexandria Sporting Club Egypt 1998
183. Ingel-Kristen Veevo SK Nord .Tallinn .Estonia 1998
184. KOTOVA KATERYNA S.BUBKA UKR DONETSK 1998
185. Carcano Valentina "Varesina" Italy 1998
186. GOLINA DIANA S.BUBKA UKR DONETSK 1998
187. Dariya Mezerdgi Harmony-Elite" UKRAINE 1998

188. MartinaPoplinsky Macaby Bney-Aish ISRAEL 1998
189. Hanna Nader Abbas Alexandria Sporting Club Egypt 1998
190. Aiste Dabkute Sports school Lithuania 1998
191. KANOCHKINA OLEKSANDRA S.BUBKA UKR DONETSK 1998

1997

192. Ludmila Koptegina GRACIJA Latvija 1997
193. Angelina Sinkarenko Harmony-Elite" UKRAINE 1997
194. Evelina Bubelo Sports school Lithuania 1997
195. SHERLEY JULIEN MONTPELLIER GRS FRANCE 1997
196. PALITSYNA VIKTORIYA Sport School 74 MOSCOW 1997
197. Violetta Tolkacheva VERA MOSCOW 1997
198. Erika Golubeva SK Nord .Tallinn .Estonia 1997
199. Dana Assem Randwan Alexandria GC Egypt 1997

192. Ludmila Koptegina GRACIJA Latvija 1997
193. Angelina Sinkarenko Harmony-Elite" UKRAINE 1997
194. Evelina Bubelo Sports school Lithuania 1997
195. SHERLEY JULIEN MONTPELLIER GRS FRANCE 1997
196. PALITSYNA VIKTORIYA Sport School 74 MOSCOW 1997
197. Violetta Tolkacheva VERA MOSCOW 1997
198. Erika Golubeva SK Nord .Tallinn .Estonia 1997
199. Dana Assem Randwan Alexandria GC Egypt 1997

1996

200. Anna Klochok Harmony-Elite" UKRAINE 1996
201. Hagar Nader Abbas Alexandria Sporting Club Egypt 1996
202. Aleksandra Kornilova SK Nord .Tallinn .Estonia 1996
203. Anna Klochok Harmony-Elite" UKRAINE 1996

200. Anna Klochok Harmony-Elite" UKRAINE 1996

201. Hagar Nader Abbas Alexandria Sporting Club Egypt 1996
202. Aleksandra Kornilova SK Nord .Tallinn .Estonia 1996
203. Anna Klochok Harmony-Elite" UKRAINE 1996

1995+

204. POGORELOVA ANASTASIA Sport School 74 MOSCOW 1995+
205. Diana Luksha GRACIJA Latvija 1995+
206. VICTORIA MARDER A.L.E.RAANANA ISRAEL 1995+
207. ZUKAKISHVILI ELVIRA Sport School 74 MOSCOW 1995+
208. Darya Sorokina GRACIJA Latvija 1995+

204. POGORELOVA ANASTASIA Sport School 74 MOSCOW 1995+
205. Diana Luksha GRACIJA Latvija 1995+
206. VICTORIA MARDER A.L.E.RAANANA ISRAEL 1995+
207. ZUKAKISHVILI ELVIRA Sport School 74 MOSCOW 1995+
208. Darya Sorokina GRACIJA Latvija 1995+

204. POGORELOVA ANASTASIA Sport School 74 MOSCOW 1995+
205. Diana Luksha GRACIJA Latvija 1995+
206. VICTORIA MARDER A.L.E.RAANANA ISRAEL 1995+
207. ZUKAKISHVILI ELVIRA Sport School 74 MOSCOW 1995+
208. Darya Sorokina GRACIJA Latvija 1995+
RG4UДата: Пятница, 04.11.2011, 13:53 | Сообщение # 8
Группа: Администраторы
Сообщений: 2527
Статус: Offline
Competitions Program

5th
9:00 Carpet trying for 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
10:00 Parade for all ages and levels
10:40 Competitions
Level B
2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000

16:00 Carpet trying for 1999, 1998, 1997, 1996, 1995+
16:30 Competitions for Level B 1999, 1998, 1997, 1996, 1995+

19:00 Avards

6th
10:00 Carpet trying for 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000
10:40 Competitions
Level A
2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000

16:00 Carpet trying for 1999, 1998, 1997, 1996, 1995+
16:30 Competitions for Level A 1999, 1998, 1997, 1996, 1995+

19:00 Avards
RG4UДата: Вторник, 08.11.2011, 20:17 | Сообщение # 9
Группа: Администраторы
Сообщений: 2527
Статус: Offline
Результаты

2006,2005, 2004 B category
1. Nikola Ivanauska (Gracija, Latvia) 13.025
2. Yana Ashmenska (Gracija, Latvia) 12.450
3. Amdur Simone (Germany) 11.950
4. Tsoneva Katrin (Luxembourg) 11.850
5. AGNESSA PAVLOVA (London) 11.500
6. Evelina Litosha (Latvia) 11.450
7. Aleksandra Volodko (St. Petersburg) 11.050
8. Carmen Martin Escarcena (Spain) 10.950
9. MILDA LEPAITE (London) 10.825
10. Петрякова Елизавета (St. Petersburg) 10.700
10. Eva Kimakovich ( Vera, Moscow)10.700
11. Ulyana Dmitrieva (St. Petersburg) 10.550
11. Sofiya Samokhina ( Vera, Moscow) 10.550
12. ALEKSANDRA SACHAROVA-DRAME (London) 10.475
13. Maria Grazion (St. Petersburg) 10.225
14. ANASTASIA KARTUSHINA (London) 10.200
15. WARKE LEAH (Northern Ireland) 10.000
16. HELIN POLAT (London) 9.925
17. Lama Mohamed Abdel Kader (Egypt) 9.500
18. Sivozhelezova Sofiya (Lubertci, Rus) 9.475
19. Богданова Саша ( Vera, Moscow) 9.250
20. Lara Britton (Malta) 8.725
21. DULTSEVA DARYA (Northern Ireland) 8.675

2006,2005, 2004 A category
1. Viktorya Denysenko (SC "Harmony-Elite" UKR) 18.475
2. Константинова Евгения (St. Petersburg) 16.950
3. Беленко Анна (St. Petersburg) 16.700
4. Jemma Ahmet ElKalza (Egypt) 14.125
5. Grudinskaya Katerina (St. Petersburg) 8.525

2003 B category
1. MILANA HATICE HAZAR (London) 12.700
2. ANASTASIA TORUBAROVA (London) 12.325
2. Laura Griba (Gracija, Latvia) 12.325
3. Chekmareva Ekaterina (Lubertci, Rus) 12.050
4. Szczygieł Anna (Poland, Białystok) 12.000
5. Кошевая Вика ( Vera, Moscow) 11.975
6. KATARINA HUNTER (London) 11.700
7. Jana Nader Abbas (Egypt) 11.675
8. Iampolskaia Elizaveta (Luxembourg) 11.475
9. Ksenia Lyubimova ( Vera, Moscow) 11.300
10. Хавронова Ада (St. Petersburg) 11.100
11. Linardaki Khristina (Luxembourg) 10.800
11. Dima Mohamed Abdel Kader (Egypt) 10.800
12. ARINA PAVLOVA (London) 10.475
13. Daria Cassar (Malta) 10.125
14. ADRIANA GILCHENKO (London) 10.025
RG4UДата: Среда, 09.11.2011, 00:28 | Сообщение # 10
Группа: Администраторы
Сообщений: 2527
Статус: Offline
First Place (LEVEL B ) - Milana Hatice Hazar 2003 London Sport Academy

Second Place (LEVEL B ) - Anastasia Torubarova 2003 London Sport Academy

II place (LEVEL A ) - Victoria Põllumäe 2003 London Cup 2011

http://www.youtube.com/watch?v=mxUpS3h8x2w
Форум » Художественная гимнастика » Соревнования! События! Результаты! » «London Cup 2011», 5-6.11.2011, Лондон (Англия)
Страница 1 из 41234»
Поиск:
Новый ответ
Имя:
Текст сообщения:
Художественная гимнастика для Вас
Меню сайта:
  • Главная страница
  • Новости
  • Видео и музыка
  • Статьи и книги
  • Фотоальбомы
  • Каталог сайтов
  • Доска объявлений
  • Обратная связь
  • Документы
  • Турниры Украины
  • Турниры России
  • Турниры заграницы
  • Календарь УТС
  • Сервисы загрузки:
    Картинок:   radikal.ruphoto.qip.rupostimage.org
    Файлов: webfile.ruzippyshare.com
    Видео: youtube.comvimeo.com
    Код безопасности:

    pastorelliolympic.ru art-blesk.com

    Copyright ALECorp © 2016
    Все материалы, расположенные на данном ресурсе, были взяты из открытых источников интернета.
    Все права на материалы, представленные на ресурсе, принадлежат их авторам, правообладателям и издательствам.
    Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не несут ответственности
    за правильность, точность, законность, достоверность материалов и за их использование!!!